SÄH kunst

Solarise keskus, Tallinn. 11.04.2023

11. aprillil 2023 avatakse SOLARISe keskuse II korrusel mitme ühisnäitus “SÄH Kunst / SAH Exhibition”. Näitusel on esindatud mitmed kaasaegsed kui ka läinud kunstnikud, nende seas ka Raivo Korstnik.

Näitus esitleb kunstiajalugu värskel ja huvitaval moel, luues vaataja jaoks seoseid – esimene inimese loodud töö, käejäljed koopaseinal – šabloontehnika, sildistamine sotsiaalmeedias – New York 60ndatel ja tänava sünd. art. Neid esimesi käejälgi koopaseinal võib aga vaadelda ka märgistamisena, nagu öeldakse “Ma olin siin”. Näitus keskendub väga suurele formaadile, julgele ja ekspressiivsele lähenemisele, teosed on paigutatud kunstilugu jutustavasse järjestusse ning on põnevateks majakateks sellel teel, aidates külastajal navigeerida läbi kunstiajaloo kui terviku ning , kohalike autorite kaudu ka eesti kunsti valdkonda. Kuigi näituse märksõnaks on tänav (kunstis), ei võrdle see erinevaid kunstivorme, ei ütle, et üks on teisest parem, vaid tutvustab väljendusviise ja tehnikaid, eesmärk on luua. seoseid vaataja jaoks ning äratundmisrõõmu, inspiratsiooni ja värskeid mõtteid esile kutsuma.

Erakordselt suureformaadiline näitus on julge, värvikirev ja emotsionaalne nagu hea tänavakunst olema peabki. Sellegipoolest ei võrdle näitus erinevaid kunstivorme ega sea üht teisest paremaks vaid filosofeerib popkunsti olemuse üle värskelt läbi äratundmisrõõmu.

Elamuse viimistleb spetsiaalselt SAH Kunst jaoks loodud helimaastik, mille on loonud helikunstnik Rael Kõiv koostöös filmimuusika looja ning University for the Creative Arts õppejõuga BANANAFISH (UK).

Näitusel näeb teoseid kunstnikelt: TIIT PÄÄSUKE , ADO LILL, ARNE MAASIK, BACH BABACH, EDWARD von LÕNGUS, RAIVO KORSTNIK, EVI TIHEMETS, ERICH-HERKKI MERILA, HAPNIK, HELEN BUNDER, JAAN ELKEN, KAIRO, LAURENTSIUS, PEETER LAURITS, KAUPO KIKKAS, KRISTI TAMMOJA, LIISA KRUUSMÄGI, MARTA VAARIK, MINA JA LYDIA, OKEIKO, PINTSEL, RIKU, STINA LEEK, RALF SANNIKOV, TARRVI LAAMANN , RAOUL KURVITZ, SOHO FOND jt.

Näituse koostas ja kureeris Meelis Tammemägi.

Vt veel:

https://kultuur.err.ee/1608951817/sah-viib-vaataja-rannakule-labi-kujutava-kunsti-ajaloo-klassikutest-longuseni
https://noba.ac/et/naitus/sah-kunst/
https://solaris.ee/et/eksponaadid/sah-kunst

Raivo Korstnik. “Tänav”, 1967.

Works related to the exhibition: