Raivo Korstnik: Salongis ja ateljees

SOLARIS Galeriis 12.11.2021 – 12.12.2021​

SOLARIS Galeriis avatakse reedel, 12. novembril kell 19:00 õhtul Raivo Korstniku (1932–1992) kunstinäitus “Tagasivaates 6½: Salongis ja ateljees”.
Näituse osana on kino Artis kohvikus eksponeeritud Korstniku aktikrokiide sari.

Kunstnikku ennast enam siin ei ole aga me oleme tema loominguga rikastatud ruumis. Aeg on jäänud seisma. Tee kunstniku ateljeesse sammub läbi tema loomingu: galerii valgetel kõrgetel seintel on prožektorite nirvaanas shedöövrid, enamasti kunstimuuseumitest ja erakogudest, molbertitel ja seintel on aga kavandid ja eskiisid. Õhus on tunda õlivärvi ja tärpentiini lõhna…
Enamasti on galeriides väljas õnnestunud ja lõpetatud teosed. Iga teose taga on aga hulk mõtteid, katsetusi, kavandeid, vahel ka ebaõnnestumisi. Tee ühe teoseni võib olla pikk ning kesta mõnikord lausa aastaid.

“Salongis ja ateljees” viib külastajad näitus-installatsiooni abil ajatusse ruumi, kus on võimalik olla osa kunstniku loomeprotsessist ning viibida ühtaegu kunstimuuseumis, salongis ning kunstniku ateljees. Miski siin ütleb, et looming on midagi kestvamat, pikemat ja ülemat kui elu.

Raivo Korstnik õppis ERKIs aastatel 1951–1957. Osales näitustel aastast 1957, muuhulgas ka legendaarsel 1966. aasta noorte kunstnike väljapanekul. Hiljem muutus tema näitustel osalemine vähem aktiivseks. 1961. aastast alates töötas ta joonistusõpetajana nii Tallinna Pedagoogilises Instituudis, Tallinna Kultuuriülikoolis kui ka ERKIs.

Mäletan, et kunagi kui soovisin maalimist õppida, siis soovitati just Raivo Korstniku juurde minna. Öeldi, et pole oluline, mis kool – peaasi, et Raivo õpetab. Ja, noh oligi, väga hästi õpetas ja see oli ka esimene kord, kus mul õnnestus noore mehena päris akti joonistada,” meenutab Raivo käe all õppinud kunstnik Raoul Kurvitz.

Näitus jääb avatuks 12. detsembrini.

Näituse on kureerinud ja loonud Maarja Korstnik ja Meelis Tammemägi.
Täname näituse valmimisel abiks olnud: Ene Korstnik, Jürgen-Kristoffer Korstnik ja Siim Lootus. Näitus on korraldatud koostöös Viinistu Kunstimuuseumi, Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi ning Tartu Ülikooli Kunstimuuseumiga. Näitust on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Galerii on avatud kolmapäevast laupäevani vahemikus 12:00-20:00 ning pühapäeviti 12:00-18:00. Galeriisse saab siseneda Alexela Kontserdimaja kõrval asuvate sammaste vahelt.

Kajastus:
noar.eu
Fotoreportaaž

Näitusel olid teosed: