Tagasivaates: Meri ja naised

Viinistu Kunstimuuseumis 10.09.2017 – 9.10-2017

Pühapäeval kell 17:00 avatakse Viinistu Kunstimuuseumis Raivo Korstniku retrospektiivnäituste sarja episood lll: “Tagasivaates – meri ja naised”.
85. juubeliaastale pühendatud näituste sari annab läbilõike Raivo Korstniku (1932-1992) loomingust 1950-ndate aastate lõpust kuni 1992. aastani. Suur osa eksponeeritavat loomingust jõuab avalikkuse ette esmakordselt – teosed pärinevad kunstniku perekonna erakogust ja on spetsiaalselt selle näituste sarja tarbeks taastatud.

Kui varasemad näituste sarja episoodid keskendusid Korstniku uuemale kubistlike ja sürrealistlike sugemetega loomingule, siis episood lll võtab ette ette varasemast loomingust enim esiletõstetud rahvusromantilise suuna, kus tema lemmikmotiiviks on kujunenud elu rannikul, meri ja kalurid.

Korstnik suhtub kaluritesse suure lugupidamise ja austusega. Meeleolu maalidel on vaikne ja tõsine, kalurid on toimetamas oma argipäevaseid tegevusi või vaatamas vaikides kaugustesse. Nende näod on karmid aga siirad. Paadinina ees loksuvad lained ja ees on ootamas ettearvamatu meri.

Kõrvaloleva näituseruumi täidavad täiesti vastandlikust helgest unelmate maailmast pärit naisaktid. Korstniku 1960-ndatest pärit aktimaalid ei ole samast olustikust kui meremehed, nende stiil ja värvid on väljendusrikkad, kirevad, maalidel poseerivad muusad on pärit pigem mingist ideaalmaailmast kui karmist rannaelust.
Nad on seal, et vaatajat inspireerida millegi materiaalselt kättesaamatu poole.

Näitus on eksponeeritud Viinistu Kunstimuuseumi “tünnides”, mis varasemalt olid kohaliku kalakombinaadi osa.

Näitus jääb avatuks kuni 9.oktoobrini 2017.
Näituse korraldasid koostöös Fahle Galerii, Meelis Tammemägi ja Maarja Korstnik.

Kajastus:
https://sonumitooja.ee/sundmus/viinistu-kunstimuuseum-raivo-korstniku-naitus-tagasivaates-meri-ja-naised/
https://fi-fi.facebook.com/events/viinistu-kunstimuuseum/raivo-korstnik-tagasivaates-meri-ja-naised/120492275333234/